четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Уапсен скопјанец баран со потерница за трговија со луѓе

Уапсен скопјанец баран со потерница за трговија со луѓе

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера попладне на улица „Јане Сандански“ во Тетово, го привеле 37-годишниот В.Ф. од скопско Студеничани, по кого била распишана потерница за издржување на 6-годишна затворска казна за сторено кривично дело„трговија со луѓе“.

-При приведувањето на В.Ф.,кој се обидел да избега, еден полициски службеник испукал предупредувачки куршум во воздух, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

В.Ф. нешто подоцна спроведен е во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Коронавирус