петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен разбојник од Скопје

Уапсен разбојник од Скопје

На 17.01.2022 во 17.50 часот од полициски службеници од Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода бил лишен од слобода Д.К.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ истиот ден околу 10.15 часот на подрачјето на Кисела Вода.

По целосното документирање на случајот против Д.К. ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус