вторник, 9. март 2021. Вести денес: 53
home Хроника

Уапсен разбојник од Битола, познат неговиот идентитет

Уапсен разбојник од Битола, познат неговиот идентитет

На 31.12.2019 во 21:25 часот на ул.„Минела Бабуковски“ во Битола полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.Р.(29) од Битола, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво“.

При претрес во неговиот дом, пронајдени се и одземени пиштол „црвена застава 99“, кал.9мм и една рамка со 15 куршуми за истиот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус