вторник, 2. август 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Хроника

Уапсен прилепчанец за издржување затворска казна

Уапсен прилепчанец за издржување затворска казна

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп – ОВР Прилеп, утринава врз основа на судска наредба, во Прилеп го привеле С.М.(54) од Прилеп за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од кривичниот законик.

С.М. бил спроведен во Казнено-поправната установа Прилеп.

Коронавирус