среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Хроника

Уапсен млад велешанец, еве што најде полицијата кај него

Уапсен млад велешанец, еве што најде полицијата кај него

СВР Велес поднесе кривична пријава против Т.А(24) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 10.09.2020 полициски службеници, при извршен претрес во дом и други простории на пријавениот во Велес и при личен преглед на пријавениот, пронашле и одзеле хероин и пари.

Т.А. бил лишен од слобода.

Коронавирус