среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 156
home Хроника

Уапсен млад скопјанец, полицијата пронашла марихуана кај него

Уапсен млад скопјанец, полицијата пронашла марихуана кај него

На подрачје на Карпош вчера вечерта од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода А.Р.(22) од Скопје бидејќи при претрес кај него била пронајдена марихуана, информира МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус