недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Уапсен млад кумановец кој нападнал полицаец

Уапсен млад кумановец кој нападнал полицаец

На 07.04.2019 година околу 04:10 часот во Куманово на улицата „Михајло Пупин“ М.Д.(22) од Куманово физички нападнал еден полициски службеник кој извршувал работни задачи.

М.Д. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус