среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 21
home Хроника

Уапсен млад гостиварец, кај него полицијата најде марихуана

Уапсен млад гостиварец, кај него полицијата најде марихуана

На 28.05.2019 околу 21:45 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар полициски службеници го привеле Б.З.(20) од Гостивар.

Бил проведен бидејќи при преглед кај Б.З. била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус