петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 46
home Хроника

Уапсен маж од прилепско, што најде полицијата во неговиот автомобил?

Уапсен маж од прилепско, што најде полицијата во неговиот автомобил?

На 02.12.2019 околу 18:00 часот, на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на охридското село Оровник, при преглед на патнички автомобил „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(34) од с.Житоше, општина Прилеп, пронајдени и одземени се пет најлонски ќеси со зеленкаста растителна опојна материја.

Р.А. е приведен и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус