вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 135
home Хроника

Уапсен маж од охридско, што најде полицијата во неговиот стан?

Уапсен маж од охридско, што најде полицијата во неговиот стан?

На 27.10.2020, при претрес извршен во стан во Охрид, што го користел Г.Ц.(39) од охридското село Подмолје, полициските службеници од криминалистичката полиција при СВР Охрид, пронајдоа и одзедоа семки од растението канабис и марихуана.

Г.Ц. е приведен и по целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Коронавирус