четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Уапсен маж од Куманово поради марихуана

Уапсен маж од Куманово поради марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.И.(34) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 18.01.2021 во кумановска населба, полициски службеници од СВР Куманово извршиле преглед над пријавениот и пронашле марихуана.

ЕУРО 2020

Македонија