вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 98
home Хроника

Уапсен маж од Грчец баран со потерница

Уапсен маж од Грчец баран со потерница

На 17.04.2020 во с.Сарај е лишен од слобода А.Љ.(40) од с.Грчец, кој се барал по централна потерница во врска со чл.396 од Кривичниот законик, информира МВР.

На А.Љ. му е определена мерка притвор и спроведен е во Казнено-поправна установа „Затвор Скопје“.

Коронавирус