четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Хроника

Уапсен маж од гостиварско: Се обидел да изврши кражба, но казната го стигна откако беше забалажен од сопственикот

Уапсен маж од гостиварско: Се обидел да изврши кражба, но казната го стигна откако беше забалажен од сопственикот

На 04.10.2018 година околу 01:00 часот на улицата „Илинденска“ во Гостивар полициски службеници го лишиле од слобода Н.И.(34) од село Дебреше, гостиварско.

Тој, околу 23:00 часот на 03.10.2018 се обидел да изврши тешка кражба во трговски објект на булеварот „Гоце Делчев“ во Гостивар, но бил забележан од сопственикот и избегал.

По преземени мерки, Н.И. бил приведен и задржан во Полициската станица Гостивар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021