среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Хроника

Уапсен маж од Гостивар поради тоа што полицијата го најде кај него

Уапсен маж од Гостивар поради тоа што полицијата го најде кај него

На 16.09.2020 околу 21:15 часот на ул.„Иљо Антевски-Смок“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишле од слобода А.А.(34) од Гостивар, затоа што при преглед кај него била пронајдена кафеава прашкаста материја.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус