среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 90
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Уапсен маж на скопскиот аеродром

Уапсен маж на скопскиот аеродром

На 16.12.2018 година во 13:00 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, на  излез од Република Македонија, по извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано било дека Ш.А.(30) од село Копачин Дол, тетовско евидира со мерка  апси по барање од Основен Суд Тетово.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР Скопје,  за спровод до КПУ-Затвор Тетово.