понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 125
home Хроника

Уапсен маж кој нападнал полицаец

Уапсен маж кој нападнал полицаец

На 04.12.2019 околу 19:45 часот, полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка на ул.„Св.Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка го лишиле од слобода Л.Т.(57) поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејства.

Л.Т. бил приведен во Полициската станица Крива Паланка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус