сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Уапсен маж кој избегал од затворот во Куманово

Уапсен маж кој избегал од затворот во Куманово

На 31.03.2020 во 21.50 часот полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово.

На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор.

Коронавирус