понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 44
home Хроника

Уапсен маж, физички ја нападнал сопругата која завршила во болница

Уапсен маж, физички ја нападнал сопругата која завршила во болница

На 05.02.2021 во 10.40 часот во с.Камењане од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Б.О.(25) од с.Камењане, постапувајќи по претходна пријава на 04.02.2021 во 23.55 часот дека во Клинички центар-Тетово била донесена со повреди 30- годишна жена од с.Камењане која била физички нападната од нејзиниот сопруг Б.О, информира МВР.

По документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија