понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 110
home Хроника

Уапсен манијак: Вознемирувал и допирал жени низ Скопје

Уапсен манијак: Вознемирувал и допирал жени низ Скопје

Во Полициската станица Чаир вчера вечерта било приведено лицето А.Ф.(20) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело во врска со член 186 од Кривичниот законик на Република Македонија.

-По преземени мерки било утврдено дека А.Ф. во текот на минатиот месец на подрачјето на Полициската станица Чаир во повеќе наврати вознемирувал повеќе женски лица, допирајќи ги по телото и обраќајќи им се со вулгарни зборови. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус