недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Уапсен малолетниот манијак од Струмица: Нападнал жена, па полицаец

Уапсен малолетниот манијак од Струмица: Нападнал жена, па полицаец

По преземените мерки и активности, вчера околу 14 часот во Полициската станица Струмица од слобода бил лишен малолетник од с.Просениково.

Станува збор за манијакот кој ден претходно во 22:45 часот физички нападнал полициски службеник, кој вршел службени дејствија по претходна пријава од 24-годишна жена дека ја допирал по телото.

Парламентарни избори 2020