петок, 3. јули 2020. Вести денес: 136
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Хроника

Уапсен малолетник во Гостивар

Уапсен малолетник во Гостивар

На 27.05.2020 во 21:30 часот на ул. Гоце Делчев во Гостивар, полициски службеници од Полициска станица Гостивар лишиле од слобода 17 годишен малолетник од Гостивар.

По извршен претрес над него и во неговиот дом по претходно издадена судска наредба биле пронајдени марихуана и нож. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020