вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Уапсен малолетник од Тетово, со марихуана тргнал на прослава

Уапсен малолетник од Тетово, со марихуана тргнал на прослава

На 31.12.2019 во 22:15 часот на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода 16-годишен малолетник од Тетово.

Уапсен е затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020