недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Хроника

Уапсен малолетник од Кичево, при претрес му била пронајдена марихуана

Уапсен малолетник од Кичево, при претрес му била пронајдена марихуана

На 06.08.2021 во 22.20 часот на ул.„Рудничка“ во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево лишиле од слобода малолетник, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021