петок, 29. јули 2022. Вести денес: 105
home Хроника

Уапсен малолетник од гостиварско, се сомничи за четири кражби

Уапсен малолетник од гостиварско, се сомничи за четири кражби

На 12.06.2022 во 19.30 часот, во присуство на родител, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода малолетник од гостиварски Добридол, поради сомнение дека во изминатите два месеци извршил четири кражби во селата Градец, Сенокосе и Добридол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе му биде изготвен поднесок.

Коронавирус