четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Уапсен малолетник: Крадел во објект на ул.„Македонија“ – еве што следи за него

Уапсен малолетник: Крадел во објект на ул.„Македонија“ – еве што следи за него

На 21.05.2022 во 17.40 часот во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“ казниво по член 236 во врска со чл.19 од Кривичниот законик во објект на ул.„Македонија“.

Со малолетникот е извршен службен разговор и известен е Меѓуопштинскиот центар за социјални работи. За настанот бил запознаен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава.

Коронавирус