среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 69
home Хроника

Уапсен лихвар од Македонија, на должниците им пресметумал камата од 200 посто

Уапсен лихвар од Македонија, на должниците им пресметумал камата од 200 посто

Македонската полиција го уапси 28-годишниот Н.Н под сомнение дека на противзаконит начин нaплатувал камата.

Имено, осомничениот во период од месец јануари до месец август, во неколку наврати му давал пари на лицето Н.Г, на кој што после тоа му пресметувал камата од 200 посто месечно.

Полицијата осомничениот го уапсила во текот на денешниот ден во Кавадарци.

Коронавирус