среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 134
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Уапсен кумановец

Уапсен кумановец
илустрација

На 28.11.2020 во 03:00 часот во с.Селемли, општина Богданци, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ го лишиле од слобода Г.А.(37) од Куманово, со живеалиште во Богданци, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во Полициска станица Гевгелија и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус