недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 14
home Хроника

Уапсен кумановец кој избегал од затвор

Уапсен кумановец кој избегал од затвор

Полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, вчера вечерта го привеле Ф.З.(26) од Куманово за доиздржување казна затвор од две години и 11 месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово, информира МВР.

Од полицијата додаваат дека за него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осудено за сторено кривично дело по член 418 и по член 131 од Кривичниот законик.

Коронавирус