вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 94
home Хроника

Уапсен крадец од тетовско

Уапсен крадец од тетовско

На 19.11.2020 околу 19:15 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.У.(48) од тетовско Долно Седларце, кој претходно извршил кражба во продажен објект во тетовски трговски центар.

Во неговото возило биле пронајдени и одземени украдените производи, а нешто подоцна му се вратени на нивниот сопственик, кој околу 17.15 часот ја пријавил кражбата.

Н.У. е задржан во Полициската станица Тетово, а по документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус