вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 9
home Хроника

Уапсен крадец од Куманово и спроведен за издржување казна затвор

Уапсен крадец од Куманово и спроведен за издржување казна затвор

На 23.11.2021 во 23.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода E.Р.(25) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Коронавирус