сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 5
home Хроника

Уапсен косовски државјанин

Уапсен косовски државјанин

На 31.10.2019 во 00.10 часот полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ го лишиле од слобода О.Х.(27) од Косово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

Коронавирус