среда, 8. јули 2020. Вести денес: 144
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Уапсен Косовец поради “фалсификување исправа“

Уапсен Косовец поради “фалсификување исправа“

На 12.10.2019 во 03,00 часот на Граничниот премин Долно Блаце поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “фалсификување исправа“ лишен од слобода бил С.С.(36) од Косово.

С.С. бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Парламентарни избори 2020