понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 160
home Хроника

Уапсен Косовар вчера на Блаце

Уапсен Косовар вчера на Блаце

Во текот на вчерашниот ден во 11:10 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, поради постоење основи на сомнение за фалсификуван сериски број на шасија на патничко возило „Фолксваген Пасат“ со косовски регистарски ознаки, бил приведен Џ.Б.(42) од Косово.

Во 12.40 часот тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.