вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 3
home Хроника

Уапсен кочанец баран со потерница

Уапсен кочанец баран со потерница

На 13.11.2019 во 04.30 часот во с.Свидовица, струмичко, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода С.Ш.(22) од Кочани, за кого била распишана потерница од Основен суд Струмица за издржување затворска казна.

Коронавирус