петок, 30. септември 2022. Вести денес: 157
home Хроника

Уапсен кичевчанец со 44 пакување хероин

Уапсен кичевчанец со 44 пакување хероин

Полициски службеници од ОВР Кичево попладнево во Кичево на улица „Нико Пушоски“ го лишиле од слобода кичевчанецот З.Б. (39), затоа што при извршен преглед кај него се пронајдени и одземени 44 пакувања хероин, соопштија од МВР.

Лицето е приведено во полициска станица и за настанот е известен Јавен обвинител од ОЈО Кичево, информираат од таму и додават дека по документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус