сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 34
home Хроника

Уапсен Грк на ГП „Богородица“

Уапсен Грк на ГП „Богородица“

Грчки државјанин вчеравечер на граничниот премин „Богородица“ е лишен од слобода поради спречување службено лице во извршување на службена должност при царинска контрола.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, се работи за лицето П.П (21) од Грција кој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор „Богородица“ за понатамошна постапка.

Коронавирус