недела, 9. август 2020. Вести денес: 21
home Хроника

Уапсен граѓанин на Косово, со фалсификат сакал да влезе на „Богородица“

Уапсен граѓанин на Косово, со фалсификат сакал да влезе на „Богородица“
архива

На 15.09.2019 во 15:15 часот на Граничниот премин „Богородица“, при гранични проверки, И.Н.(50) од Косово на увид приложил српска патна исправа на име Х.Е.(43) од Р.Србија.

По извршена контрола било утврдено дека првата страница била фалсификувана.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, И.Н. бил лишен од слобода и задржан за понатамошна постапка.

Коронавирус