петок, 4. декември 2020. Вести денес: 93
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Хроника

Уапсен гостиварец, се сомничи дека обљубил малолетничка

Уапсен гостиварец, се сомничи дека обљубил малолетничка

66-годишник од гостиварско село вчера бил лишен од слобода во СВР Тетово, информира портпаролот на Секторот Марјан Јосифоски.

Лицето е уапсено поради основано сомнение за обид за обљуба врз малолетничка од истото село. Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Коронавирус