четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен гостиварец, поседувал три килограми марихуана

Уапсен гостиварец, поседувал три килограми марихуана

На 11.04.2019, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гостивар извршиле претрес во домот и помошни простории на лицето  Х.М.(44) од село Чегране, гостиварско.

При претресот биле пронајдени и одземени три најлонски кеси со околу три килограми марихуана.

Лицето било лишено од слобода и задржано во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус