понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 135
home Хроника

Уапсен гостиварец, ја претепал сопругата па и се заканувал дека ќе ја убие

Уапсен гостиварец, ја претепал сопругата па и се заканувал дека ќе ја убие

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар синоќа околу 2 часот го лишиле од слобода 45-годишниот гостиварец К.Т.

-К.Т. претходно во нивниот семеен дом физички ја нападнал неговата 37-годишната сопруга и со остар предмет и се заканил по животот, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија