среда, 14. април 2021. Вести денес: 74
Во живо

Изјава на Мицкоски

home Хроника

Уапсен дилер од Скопје

Уапсен дилер од Скопје

На 11.01.2020 во 18,50 часот на ул. Скупи бб во близина на бензинска пумпа, поради кривично дело ,,Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори,,по чл.215 од Кривичниот Законик на Република Македонија лишено од слобода е лицето Ф.А(25)од Скопје, кај кого е пронајдено марихуана.

Лицето е приведено во полициска станица и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус