сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 90
home Хроника

Уапсен дилер од Куманово

Уапсен дилер од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(37) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 23.11.2018 во Куманово полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус