понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 63
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Уапсен дилер од Куманово

Уапсен дилер од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Т.(31) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

На 18.03.2019 година во Куманово полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус