недела, 22. мај 2022. Вести денес: 98
home Хроника

Уапсен дилер од Кичево, пронајдена дрога

Уапсен дилер од Кичево, пронајдена дрога

На 26.01.2022 од полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кичево бил приведен М.Ѓ.(19) од Кичево, кај кого биле пронајдени и одземени се 12 опаковки со марихуана.

Дополнително, при извршен претрес во неговиот дом, по претходно добиена судска наредба, биле пронајдени и одземени уште 19 пакувања со марихуана и пари. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус