среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен дилер од Гевгелија, продавал хероин

Уапсен дилер од Гевгелија, продавал хероин

Надворешната канцеларија криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против А.Ш.(28) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 29.11.2018 година во Гевгелија полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената, при што пронашле и одзеле хероин и предмети со остатоци од хероин.

Коронавирус