понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Хроника

Уапсен дилер на дрога во Тетово

Уапсен дилер на дрога во Тетово

Вчера во времето од 17,30 до 18,30 часот, по писмена наредба од Основен суд Тетово, од страна на полициски службеници од Полициска станица Тетово бил извршен претрес во домот и помошните простори кај М.Н.(22) од Тетово поради основано сомнение дека истиот сторил кривично дело по член 215 од КЗ на РМ “Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори”.

Од извршениот претрес, биле пронајдени повеќе предмети кои се одземени и дадене на вештачење. Лицето е лишено од слобода, се работи на целосно расчистување и документирање на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок. За настанот е известен Јавен обвинител.

Коронавирус