петок, 16. април 2021. Вести денес: 69
home Хроника

Уапсен Бугарин пред угостителски објек во Скопје

Уапсен Бугарин пред угостителски објек во Скопје

На 14 декември 2019 во 1:40 часот пред угостителски објект на ул.„Пролет“ во Скопје поради нарушување на јавниот ред и мир од слобода бил лишен Т.Т.(40) од Р.Бугарија, кој бил во алкохолизирана состојба.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Коронавирус