сабота, 10. април 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Уапсен албански државјанин на ГП „Блато“ баран преку Интерпол

Уапсен албански државјанин на ГП „Блато“ баран преку Интерпол

На 16.02.2020 во 08.20 часот на Граничниот премин „Блато“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето K.J.(38) од Р.Албанија се наоѓа во евиденцијата на листа со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Италија, заради издржување на казна затвор.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Дебар за понатамошна постапка.

Коронавирус