петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 106
home Хроника

Уапсен 36 годишен прилепчанец – превезувал дрва во автомобилот без дозвола

Уапсен 36 годишен прилепчанец – превезувал дрва во автомобилот без дозвола

На 01.11.2021 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.А.(36) од Прилеп, затоа што во негово возило превезувал огревни дрва без соодветна документација.

Од МВР денеска соопштија дека тој бил приведен во полициска станица, а дрвата биле одземени и предадени во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус