петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен 28 годишен Скопјанец – кај него била пронајдена марихуана среде центарот на Скопје

Уапсен 28 годишен Скопјанец – кај него била пронајдена марихуана среде центарот на Скопје

На 23.01.2022 во 13.10 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.А.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус